Klienci korzystający z pakietów pomocy technicznej w ramach abonamentów, proszeni są o kontaktowanie się z pomocą ADM-media wg zasad uzgodnionych w umowach (Redmine, dedykowany e-mail pomocowy, telefon lub chat). Poproś o ofertę

Jak zmienić hasło do panela DirectAdmin, głównego konta FTP czy głównej bazy danych?

Podczas pierwszego logowania do nowo założonego konta zalecamy zmianę hasła do DirectAdmin przesłanego w mailu powitalnym. W ten sam sposób można cyklicznie zmieniać hasło do panela DirectAdmin lub/ i głównego konta FTP czy głównej bazy danych.

KROK 1. Zaloguj się do usługi przez stronę klient.adm-media.pl + [Panel serwera (DirectAdmin)]

KROK 2. Wybierz ikonę "Hasło"  z lewego menu pionowego.

KROK 3. W pole "Aktualne hasło do DirectAdmin:" wpisz aktualne hasło, a w pole "Wpisz nowe hasło:" wpisz lub wygeneruj za pomocą ikony "Wygeneruj losowe hasło"  - nowe hasło.

KROK 4. Zaznacz właściwe opcje z dostępnych - możesz zaznaczyć jedną lub kilka:

  • Konto DirectAdmin - zmienisz hasło dostępu do panela DirectAdmin.
  • Główne konto FTP - zmienisz hasło główne do serwera FTP dla domeny głównej (domena zaznaczona w zakładce "Domeny" jako główna domena konta hostingowego jest pogrubioną czcionką)
  • Główne konto bazy danych - zmienisz tylko hasło dostępu do głównej bazy danych przypisanej do konta. (UWAGA! Tej opcji nie zalecamy zaznaczać, gdyż może spowodować natychmiastowe błędy w działaniu strony internetowej i wymaga interwencji programisty/informatyka odpowiedzialnego za stronę www przypisaną do domeny głównej. Jeśli jesteś użytkownikiem zaawansowanym i wiesz jak umieścić nowe hasło w oprogramowaniu strony www, skorzystaj z tej opcji do zmiany hasła głównego bazy danych.)

KROK 5. Kliknij "Wyślij".

Szczegóły artykułu

Identyfikator artykułu:
13
Kategoria:
Ocena :

Zależne artykuły