Klienci korzystający z pakietów pomocy technicznej w ramach abonamentów, proszeni są o kontaktowanie się z pomocą ADM-media wg zasad uzgodnionych w umowach (Redmine, dedykowany e-mail pomocowy, telefon lub chat). Poproś o ofertę

Jak zmienić hasło do panela Klienta, głównego konta FTP czy głównej bazy danych?

Panel Klienta to miejsce do zarządzania wszystkimi opcjami usługi hostingowej Twojego konta. Podczas pierwszego logowania do panela Klienta, zalecamy zmianę hasła do panela Klienta (DirectAdmin). Hasło wygenerowane dla konta znajdziesz w pierwszym e-mailu przesłanym do Ciebie po zakupie usługi hostingu. Koszytając z poniższej instrukcji możesz cyklicznie zmieniać hasło do panela Klienta (DirectAdmin) lub/ i głównego konta FTP czy głównej bazy danych. Cykliczna zmiana haseł zwiększa bezpieczeństwo Twoich danych, czasem jest też wymagana prawem.

KROK 1. Wejdź na stronę helpdesk.adm-media.pl

KROK 2. Kliknij w buton "Panel klienta (DirectAdmin)"

KROK 3. Zaloguj się do usługi loginem i hasłem

KROK 4. Wybierz ikonę "Hasło" z lewego menu pionowego.

KROK 5. W pole "Aktualne hasło do DirectAdmin:" wpisz aktualne hasło, a w pole "Wpisz nowe hasło:" wpisz lub wygeneruj za pomocą ikony "Wygeneruj losowe hasło" - nowe hasło.

KROK 6. Zaznacz właściwe opcje (checkboxy) - możesz zaznaczyć jedną lub kilka:

  • Konto DirectAdmin - zmienia hasło dostępu do panela DirectAdmin (domyślnie)
  • Główne konto FTP - zmienia hasło główne do serwera FTP dla domeny głównej (domena główna jest zaznaczona  pogrubioną czcionką w zakładce "Domeny"; nie zaznaczaj tej opcji jeśli nie chcesz zmienić hasła do FTP)
  • Główne konto bazy danych - zmienia hasło dostępu do głównej bazy danych przypisanej do konta. (UWAGA! Nie zalecamy wyboru tej opcji przy standardowej zmianie hasła do konta. Może to spowodować natychmiastowe błędy w działaniu strony internetowej i wymaga interwencji programisty/informatyka odpowiedzialnego za stronę www przypisaną do domeny głównej. Jeśli jesteś użytkownikiem zaawansowanym i wiesz jak umieścić nowe hasło w oprogramowaniu strony www, skorzystaj z tej opcji do zmiany hasła głównego bazy danych.)

KROK 7. Kliknij "Wyślij".